Zwroty i reklamacje

Spokojnie i bezpiecznie kupuj artykuły w naszym sklepie internetowym Netowo i nie martw się o prawo do zwrotu czy reklamacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. W razie potrzeby pomożemy Ci tak, byś czuł się komfortowo. Zależy nam bardzo na każdym kliencie bez wyjątku.

 
Jeśli chcesz zwrócić kupiony produkt, koniecznie wyślij nam wcześniej mail na sklep@netowo.com lub zadzwoń do nas na 18 442 02 46, a my zamkniemy szybko sprawę.
Jeżeli nie jesteś pewien czy chcesz zachować zakupiony przedmiot, nie zrywaj folii ochronnych, nie niszcz opakowania. Produkt zwracany musi być w nienaruszonym stanie. Jeżeli zwrócony towar nosi wyraźne ślady użytkowania wykraczające poza konieczny do sprawdzenia działania, brak jest folii ochronnych / opakowania / elementów wyposażenia oryginalnego przedmiotu, sprzedający zgodnie z ustawą ma prawo pomniejszyć kwotę zwrotu o pomniejszenie wartości przedmiotu. 
Przesyłkę zwrotną klient wysyła na własny koszt - nie odbieramy przesyłek z paczkomatów.

  

Procedura zwrotu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania ponad konieczny do podstawowego sprawdzenia przedmiotu - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty lub kwota zwrotu zostanie pomniejszona o pomniejszenie wartości rynkowej przedmiotu. Zwrot będzie pomniejszony do kwoty za jaką w przekonaniu sprzedawcy jest on w stanie sprzedać produkt jako używany w stanie zwróconym.

 1. Poinformuj nas przed odesłaniem towaru o dokonywanym zwrocie na maila sklep@netowo.com.
 2. Następnie odeślij na swój koszt zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością.
 3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, nr zamówienia, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot środków za zakupiony artykuł. Możesz również skorzystać z gotowego szablonu >>Pobierz formularz zwrotu<<.
 4. W ciągu 14 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
 5. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy.
 6. Zgodnie z ustawą sprzedający ma 14 dni na zakończenie postępowania zwrotu.
 7. Opłatę za zwracaną przesyłkę ponosi Kupujący.

 

Procedura reklamacyjna

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

 1. Zanim odeślesz reklamowany towar, napisz do nas maila na sklep@netowo.com lub zadzwoń na 18 442 02 46, a my pokierujemy Cię dalej. 
 2. Następnie odeślij zakupiony produkt najtańszą formą (nie odbieramy przesyłek w paczkomatach) w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością dołączając do niego koniecznie wypełniony formularz reklamacji dostępny tutaj >>Pobierz formularz reklamacji<<.
 3. Zgodnie z przepisami najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
 4. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
 5. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. Zastrzegamy sobie prawo do zażądania zwrotu kosztów przesyłki zwrotnej w przypadku przesłania nieuzasadnionej reklamacji z problemem natury podstawowej obsługi urządzenia, które klient mógł w prosty sposób rozwiązać we własnym zakresie korzystając z instrukcji obsługi lub z pomocy naszych specjalistów kontaktując się mailowo lub telefonicznie, a samo urządzenie funkcjonuje bezproblemowo. 
 6. Opłatę za przesyłkę w celu uzasadnionej i z kolei pozytywnie przyjętej reklamacji ponosi Sprzedający do wysokości najtańszej przesyłki w ofercie lub do wysokości kwoty za przesyłkę, którą wybrał i opłacił Kupujący podczas kupna reklamowanego towaru.

Jeżeli Twoja reklamacja nie zostanie uznana ze względu na brak problemu fizycznego i okaże się że urządzenie było błędnie ustawione przez użytkownika lub problem dotyczy złego użytkowania, możemy podjąć decyzję o wysyłce zwrotnej sprawnego towaru. W ciągu 14 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 

 

Adres do wysyłki:

NETOWO.COM - ul. Fredry 3 - 33-300 Nowy Sącz - tel. 18-442-02-46

Pamiętaj o dołączeniu do wysyłki formularza reklamacji lub zwrotu!

W przypadku reklamacji koniecznie opisania usterki lub braku!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium