Zwroty i reklamacje

Spokojnie i bezpiecznie kupuj artykuły w naszym sklepie internetowym Netowo i nie martw się o prawo do zwrotu czy reklamacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. W razie potrzeby pomożemy Ci tak, byś czuł się komfortowo. Zależy nam bardzo na każdym kliencie bez wyjątku.

 
Jeśli chcesz zwrócić kupiony produkt, wyślij nam wcześniej mail na sklep@netowo.com lub zadzwoń do nas na 18 442 02 46, a my zamkniemy szybko sprawę.
Jeżeli nie jesteś pewien, czy chcesz zachować zakupiony przedmiot, nie zrywaj folii ochronnych, nie niszcz opakowania. Produkt zwracany musi być w nienaruszonym stanie. Jeżeli zwrócony towar nosi wyraźne ślady użytkowania wykraczające poza konieczny do sprawdzenia działania, brak jest folii ochronnych / opakowania / elementów wyposażenia oryginalnego przedmiotu, sprzedający zgodnie z ustawą ma prawo pomniejszyć kwotę zwrotu o pomniejszenie wartości przedmiotu. 
Przesyłkę zwrotną klient wysyła na własny koszt - nie odbieramy przesyłek z paczkomatów.

  

Procedura zwrotu:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania ponad konieczny do podstawowego sprawdzenia przedmiotu - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty lub kwota zwrotu zostanie pomniejszona o pomniejszenie wartości rynkowej przedmiotu. Zwrot będzie pomniejszony do kwoty za jaką w przekonaniu sprzedawcy jest on w stanie sprzedać produkt jako używany w stanie zwróconym.

 1. Poinformuj nas przed odesłaniem towaru o dokonywanym zwrocie na maila sklep@netowo.com.
 2. Następnie odeślij na swój koszt zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością.
 3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, nr zamówienia, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot środków za zakupiony artykuł. Możesz również skorzystać z gotowego szablonu >>Pobierz formularz zwrotu<<.
 4. W ciągu 14 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
 5. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy.
 6. Zgodnie z ustawą sprzedający ma 14 dni na zakończenie postępowania zwrotu.

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub ewidentne oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres mail, informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu lub obniżeniu kwoty zwrotu wraz z dokładną dokumentacją.

 

Procedura reklamacyjna:

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

 1. Zanim odeślesz reklamowany towar, napisz do nas maila na sklep@netowo.com lub zadzwoń na 18 442 02 46, a my pokierujemy Cię dalej. 
 2. Następnie odeślij zakupiony produkt najtańszą formą (nie odbieramy przesyłek w paczkomatach) w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością dołączając do niego koniecznie wypełniony formularz reklamacji dostępny tutaj >>Pobierz formularz reklamacji<<.
 3. Zgodnie z przepisami najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
 4. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
 5. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 7 dni odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. Zastrzegamy sobie prawo do zażądania zwrotu kosztów przesyłki zwrotnej w przypadku przesłania nieuzasadnionej reklamacji z problemem natury podstawowej obsługi urządzenia, które klient mógł w prosty sposób rozwiązać we własnym zakresie korzystając z instrukcji obsługi lub z pomocy naszych specjalistów kontaktując się mailowo lub telefonicznie, a samo urządzenie funkcjonuje bezproblemowo. 

Jeżeli Twoja reklamacja nie zostanie uznana ze względu na brak problemu fizycznego i okaże się że urządzenie było błędnie ustawione przez użytkownika lub problem dotyczy złego użytkowania, możemy podjąć decyzję o wysyłce zwrotnej sprawnego towaru. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 

 

Adres do wysyłki:

NETOWO.COM - ul. Fredry 3 - 33-300 Nowy Sącz - tel. 18-442-02-46

Pamiętaj o dołączeniu do wysyłki formularza reklamacji lub zwrotu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium