Jak stworzyć system Smart Home z wykorzystaniem urządzeń ZigBee?

Technologia ZigBee została zaprojektowana do przenoszenia niewielkich ilości danych zużywając przy tym bardzo mało energii. W przeciwieństwie do WiFi, jest to standard sieci typu mesh. Protokół ZigBee zapewnia krótkie czasy włączania i wyłączania - dużo szybsze niż WiFi. Urządzenia z chipem ZigBee zużywają mniej prądu w stanie czuwania od urządzeń z chipem WiFi. 

Automatyka domowa to złożone przedsięwzięcie, które owocuje jednak znakomitymi rezultatami. Większy komfort w życiu codziennym, znaczna oszczędność czasu – efekty są więc jak najbardziej imponujące, ale wypracowanie ich wymaga skorzystania z odpowiedniej technologii. Urządzenia ZigBee doskonale sprawdzą się w takiej roli – są niezawodne i działają natychmiastowo. Pozwolą Ci na sprawne stworzenie spójnego i dobrze funkcjonującego systemu Smart Home.

Technologię tego typu można wykorzystać przede wszystkim do optymalizacji działania wszelkiego rodzaju przełączników. Po wdrożeniu jej w swoim domu znaczną część codziennych czynności będziesz mógł zrobić za pośrednictwem swojego smartfona. Zapalisz światło, opuścisz rolety, zmierzysz pobór prądu w gniazdku – zakres praktycznych zastosowań urządzeń ZigBee naprawdę nie ma końca. Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego i spraw, by Twoje miejsce zamieszkania stało się w pełni zautomatyzowane!

Płatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium